Jak zarejestrować domenę w OVH dla strony internetowej?

W dzisiejszym odcinku powiem Państwu jak zarejestrować domenę w firmie OVH, która oferuje jednej z najtańszych domen w Polsce.

Uwaga. Materiał ten pokazuje wyłącznie proces rejestracji domeny a nie jej wyboru. Dokładny, kompletny poradnik omawiający ten temat znajdą Państwo na moim blogu ebizneskrokpokroku.pl. Link do artykułu znajduje się w opisie tego filmiku.

Rejestracja w OVH

Aby wykupić domenę w OVH.pl wchodzimy na tą stronę a następnie w górnym pasku wybieramy „Panel klienta”.

Jeśli już korzystali Państwo z usług OVH to proszę się zalogować. W przeciwnym wypadku proszę wybrać opcję „załóż konto”.

Rejestracja domeny w OVH krok po kroku

Po założenia konta, logujemy się do niego a następnie ponownie odwiedzamy stronę ovh.pl. Teraz:

 1. w okienku na dole po lewej wpisujemy adres strony, który chcemy zarejestrować
 2. jeśli wybrana domena jest wolna, to będzie przy niej widoczny napis „dostępna”. Napis „dostępna do transferu” i inne napisy oznaczają, że domena jest już zarejestrowana przez kogoś innego
 3. klikamy kontynuuj
 4. na kolejnej stronie zaznaczamy darmową opcję DNSSEC. Pierwszą opcję mogą zaznaczyć wyłącznie osoby, które mają na OVH.pl wykupiony także serwer.
 5. klikamy kontynuuj
 6. na kolejnym ekranie nie zaznaczamy nic i klikamy kontynuuj.
 7. na stronie podsumowania ponownie klikamy kontynuuj
 8. w sekcji konfiguracji domeny będą Państwo mieć możliwość zmiany danych kontaktowych do osoby odpowiedzialnej za domenę. Ponieważ ja miałem z tym już kilkukrotnie problemy, to radzę tego w tym momencie nie robić. Ważne ustawienie znajduje się jednak niżej. W tym miejscu możemy w wygodny sposób wpisać adres DNS serwera, na którym mamy stronę.

Adresy DNS są dwuczęściowe. W przypadku serwerów firmy dhosting te adresy to ns1.dhosting.pl oraz ns2.dhosting.pl

Jeśli mają Państwo serwer u innego dostawcy, to mogą Państwo pominąć ten etap i uzupełnić adresy po zakupie domeny. Na końcu tego materiału powiem gdzie w panelu klienta OVH je odszukać i zmienić.

Na kolejnych etapach musimy zgodzić się na warunki regulaminu oraz opłacić naszą domenę.

Jeśli wybraliście Państwo opcję płatności przez PayU to nowy adres powinien pojawić się w panelu klienta OVH w ciągu kilkunastu minut.

Parkowanie domeny na serwerze

Po około 6 godzinach od zakupu domeny i uzupełnieniu jej adresów DNS można zabrać się za drugi etap naszej pracy, czyli za zaparkowanie domeny na naszym serwerze.

W dhosting.pl można to zrobić w dpanelu w sekcji domeny. Po prostu klikamy przycisk „zaparkuj domenę”, wpisujemy swoją nazwę i wybieramy „zaparkuj”.

Zmiana adresów DNS domeny w panelu OVH

Aby zmienić adres domeny po jej zakupieniu:

 • logujemy się do panelu klienta ovh
 • w sekcji „domeny” odnajdujemy swoją nazwę
 • wybieramy zakładkę „serwery dns”
 • klikamy zmień serwery i zamieniamy istniające adresy na nowe.
 • po wszystkim zatwierdzamy wszystko klikając „zastosuj konfigurację”

Partner bloga