Jaki hosting wybrać dla WordPressa?

Otrzymaj 5% zniżki na serwer

Kliknij w ten link i zamów serwer. Zniżka zostanie automatycznie doliczona.

W tym odcinku wykonamy pierwszy krok na drodze do założenia naszej strony a mianowicie zarejestrujemy 14-dniowe konto testowe na serwer strony www. To da nam bezpieczne 14 dni na instalację i konfigurację naszej strony bez konieczności wynajmowania serwera na cały rok.

Będziemy zakładać serwer na dhosting.pl, czyli w firmie, na której serwerach obecnie znajduje się blog ebizneskrokpokroku.pl oraz kilkanaście innych stron moich klientów.

Koszt wynajęcia serwera wynosi 200zł netto na rok i w tej cenie otrzymujemy naprawdę bardzo dużo.

Opis serwera

Można na nim utrzymywać jeden lub kilka blogów, stron informacyjnych lub sklepów internetowych.

Moc serwera jest wystarczająca do utrzymania bloga, którego odwiedza do 100 tysięcy osób miesięcznie, strony informacyjnej odwiedzanej przez 60 do 70 tysięcy osób lub sklepu, który będzie odwiedzany przez od 30 do 50 tysięcy osób w ciągu miesiąca.

Jeśli kiedykolwiek będą państwo potrzebowali silniejszego serwera to zapłacą wyłącznie za zużyte zasoby ponad limity znajdujące się we wspomnianej kwocie.

Zresztą to wszystko jest omówione w filmiku instruktażowym na stronie głównej dhostingu więc jeśli są Państwo ciekawi szczegółów radzę się z nim zapoznać.

Warto też wspomnieć, że dHosting daje dobrą pomoc techniczną dostępną 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu oraz posiada bardzo prosty panel administracyjny, który zresztą omówię w kolejnym odcinku.

A więc zabieramy się do pracy.

Rejestracja konta testowego serwera

Aby zarejestrować konto testowe na serwer i przy okazji otrzymać zniżkę 5% na kolejnym rachunku należy przejść na stronę dhosting z tego linku. Znajduje się on także w opisie tego filmiku.

Po jego kliknięciu przejdziemy na stronę dhosting, gdzie wystarczy kliknąć „Załóż” abyśmy zostali przeniesieni do okna rejestracji. Teraz wystarczy uzupełnić dane i wszystko zatwierdzić. Po odczekaniu kilku minut nasz serwer testowy zostanie utworzony a na naszej skrzynce email pojawi się wiadomość powitalna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *