szkolenie
|

Szkolenia otwarte czy zamknięte – które warto wybrać?

Coraz więcej pracodawców podejmuje decyzję o doszkalaniu swojego personelu. Dzięki temu ich firma może rozwijać się o wiele szybciej. Mają oni do swojej dyspozycji dwa główne typy szkoleń. Są to szkolenia otwarte i zamknięte. Które są bardziej opłacalne?

Poznaj najważniejsze zalety szkoleń otwartych oraz zamkniętych. Sprawdź, które z nich będą lepszym rozwiązaniem dla Twojej firmy. Dowiedz się również, gdzie najlepiej wysłać pracownika na szkolenie.

Jakie są zalety szkoleń otwartych?

1. Szkolenia otwarte są mniej kłopotliwe w organizacji

Są to szkolenia ogólnodostępne i przeprowadzane poza obszarem Twojej firmy. Zwalnia Cię to z konieczności szukania odpowiedniej przestrzeni do ich przeprowadzenia. Szkolenie otwarte to takie, na które to Ty sam wysyłasz swoich pracowników.

2. Szkolenia otwarte oznaczają mniej wydatków

Są to szkolenia, na które zazwyczaj wysyła się jedną czy dwie osoby z firmy. Stąd też nie musisz obawiać się o wysokie koszty.

3. Twoi pracownicy mogą zdobyć cenną praktyczną wiedzę

Uczestnikami takich szkoleń są osoby z różnych branż, firm i sektorów, które chętnie wymieniają się między sobą posiadaną wiedzą, spostrzeżeniami czy doświadczeniami.

4. Szkolenia otwarte to prosty sposób na zmotywowanie Twojego pracownika do rozwoju zawodowego i osobistego zaangażowania w rozwój firmy

Tematyka szkoleń otwartych dotyczy bardzo ogólnych zagadnień z danej dziedziny. Dzięki temu Twój pracownik może zainspirować się zdobytą wiedzą i chcieć ją wykorzystać w praktyce na swoim stanowisku.

Dowiedz się więcej o szkoleniach otwartych organizowanych przez Certes: https://szkolenia.certes.pl/szkolenia-otwarte/

Szkolenia te mają jednak pewną wadę. To Ty musisz dostosować się do wyznaczonego miejsca oraz czasu, w których są organizowane.

Korzyści, jakie dają szkolenia zamknięte

1. Szkolenia zamknięte pozwalają na zdobycie nowych konkretnych i przydatnych w danej dziedzinie umiejętności i wiedzy

Jest to możliwe, ponieważ jest to typ szkoleń specjalistycznych. Oznacza to, że są dedykowane konkretnej grupie zawodowej.

CZYTAJ  Najważniejsze zasady SEO - jakie są i dlaczego warto je stosować?

2. O terminie i miejscu szkolenia decydujesz Ty sam

Szkolenia zamknięte stanowią bowiem formę typowych szkoleń firmowych. Możesz więc zgłosić się do firmy, która zajmuje się organizacją takich kursów i dobrać ich program stosownie do potrzeb Twojego przedsiębiorstwa.

3. Szkolenia zamknięte to prosty sposób na stworzenie wysoce wykwalifikowanej kadry

Takie szkolenia zazwyczaj są organizowane w momencie, kiedy w firmie pojawia się nowy sprzęt bądź są wprowadzane innowacyjne rozwiązania. Przeszkolenie pracowników, którzy są wdrożeni i mają doświadczenie w Twojej firmie, jest bardziej opłacalne niż zatrudnianie nowego, niesprawdzonego personelu.

4. Szkolenia zamknięte odbywają się w ścisłym gronie Twoich współpracowników

Ten rodzaj szkoleń pomaga w integracji zespołu. Bardziej zgrana i silna grupa pracowników to gwarancja, że Twoja firma stanie się bardziej konkurencyjna.

5. Szkolenia zamknięte pod kątem organizacyjnym są bardziej zindywidualizowane

Oznacza to, że sam możesz wybrać firmę, która przeszkoli Twój personel.

6. Szkolenia zamknięte pozwalają zdobyć więcej cennej wiedzy

Ten rodzaj szkoleń ma na celu wyposażenie uczestników w określone umiejętności lub może im pomóc zdobyć konkretną wiedzę, którą wykorzystają oni w swojej pracy.

Dowiedz się więcej o szkoleniach zamkniętych organizowanych przez Certes: https://szkolenia.certes.pl/szkolenia/

Przeszkodą do zrealizowania tego rodzaju szkolenia może stanowić ich koszt, który jest nieporównywalnie wyższy niż w przypadku szkoleń otwartych. Niekiedy musisz też wygospodarować miejsce na przeprowadzenie takiego kursu.

Szkolenia stacjonarne czy online – czy to ma znaczenie?

Zarówno szkolenia zamknięte, jak i otwarte mogą być przeprowadzone stacjonarnie – w siedzibie Twojej firmy lub w innym wyznaczonym do tego miejscu – lub on-line – wówczas uczestnicy nie muszą docierać pod wskazany adres i mogą uczestniczyć w szkoleniu z dowolnego miejsca.

Czy to, jaką formę przybierze dany kurs, ma znaczenie? Nie, pod warunkiem, że wybierzesz profesjonalną firmę szkoleniową oraz dostosujesz wybór formy warsztatów do możliwości Twoich pracowników.

CZYTAJ  Nowoczesna strona internetowa - dlaczego Twoja firma jej potrzebuje?

Profesjonalne szkolenia to wymierna inwestycja w rozwój firmy

Profesjonalne szkolenia przynoszą szereg wymiernych korzyści dla Twojej firmy. Po pierwsze – zdobywasz zespół specjalistów, którzy znają już specyfikę przedsiębiorstwa. Po drugie – wyszkolony zespół to większa efektywność. Po trzecie – pracownik, który otrzymuje realną szansę rozwoju własnego i podniesienia swoich kwalifikacji, to pracownik lojalny i bardziej zaangażowany w sprawy firmowe.

Aby jednak wybrane forma i rodzaj szkoleń zaowocowały efektami, muszą być one poprowadzone przez wykwalifikowaną kadrę. Zastanawiasz się, gdzie znaleźć takich szkoleniowców? Zrzesza ich CERTES – firma szkoleniowo-doradcza z kilkunastoletnim doświadczeniem w branży.

CERTES organizuje i przeprowadza szkolenia otwarte i zamknięte, szkolenia on-line, jak i szkolenia stacjonarne. Kadra szkoleniowa posługuje się innowacyjnymi metodami przekazywania wiedzy teoretycznej, jak i nowoczesnymi technikami ułatwiającymi przyswojenie umiejętności praktycznych. Tworzą ją specjaliści w danej dziedzinie oraz ludzie z pasją szerzenia wiedzy.

Podsumowując – bez względu na to, jaki rodzaj szkolenia zafundujesz swoim pracownikom, pamiętaj, aby powierzyć jego przeprowadzenie doświadczonym trenerom i szkoleniowcom, np. firmie CERTES. To gwarancja inwestycji w rozwój Twojej firmy i zapewnienie jej świetlanej przyszłości.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *