Jak wyróżnić stronę w wynikach wyszukiwania Google?

Podstawowym źródłem ruchu dla olbrzymiej większości stron internetowych są organiczne wyniki wyszukania Google (tzn. nie będące płatnymi linkami). Jednak internauci poświęcają najwięcej uwagi tylko pierwszym trzem miejscom. Reszta wpisów może otrzymywać od 1 do 3% całego ruchu. W tym artykule powiem Ci jak możesz wyróżnić swój wpis i zwiększyć jego klikalność.

Sposób 1. Dodaj dane strukturalne

Wynik w Google

Dane strukturalne pozwalają na wyświetlenie w treści wyników informacji zaczerpniętych z Twojej strony, np. ocenę dania w restauracji, listę piosenek, długość utworów, itp.

Dane strukturalne dodasz samodzielnie korzystając z narzędzia „Data Highlighter” znajdującego się w Narzędziach dla Webmasterów Google. Oto filmik prezentujący jak korzystać z tego narzędzia

Sposób 2. Pochwal się ocenami swojej firmy i daj możliwość jej oceniania

Wynik w Google - recenzje firm

Aby umożliwić ocenianie firmy i pokazywać jej ocenę w wynikach Google musisz stworzyć dla niej specjalny profil w Google+. Proces jest bardzo prosty. Jego opis znajdziesz w tym miejscu.

Sposób 3. Ikonki Emoji (aktualizacja 05-2015)

Wyniki wyszukiwania w Google dla hasła emojipedia
Wyniki wyszukiwania w Google dla hasła emojipedia

Ikonki Emoji są obsługiawne przez około 50% przegądarek. Co prawda nie jest to 90 albo 100% ale i tak warto o nich pomyśleć do wyróżnienia swoich wpisów.

Powyżej widzisz jak prezentują się te ikonki w Firefoxie. Spis wszystkich ikonek znajdziesz w serwisie Emojipedia. Za to na blogu Wesa Walkena możesz przeczytać artykuł na temat użycia tych ikonek oraz tego jakie przeglądarki je wyświetlają a jakie nie.

Jak sprawdzić czy wszystko dobrze działa?

Wyróżnianie wpisów w Google nie zawsze będzie widoczne zaraz po wprowadzeniu. Aby sprawdzić, czy Twoje działania przyniosły pożądany skutek użyj tego narzędzia.

Komentarze do artykułu

 1. Bardzo ciekawy wpis ale nie wszystko rozumiem jak zrobic aby rzeczywiscie było widac moj avatar w wynikach wyszukiwania.Czy dodajac adres profilu google ma byc widoczny bo u mnie jest widoczny?Czy tak ma byc?

  1. Cieszę się, że wpis się Panu podoba:)

   Odnośnie pytania, to link może się pokazywać na stronie. Aby jednak wpisać go poprawnie trzeba użyć edytora HTML zamiast wizualnego edytora tekstu (z przyciskami w stylu Worda).

   Proszę znaleźć w edytorze tekstu Pana strony ikonę trybu edycji HTML (może się ona nazywać także „pokaż kod” lub „edytor tekstowy”).

  2. Dzięki,zobaczymy czy dobrze to „wkleję”.Mam też niejasność czy link z google plus wpisywać od pierwszego cudzysłowu do znaku zapytania czy wszystko pomiędzy cudzysłowami wykasować i wpisać swój adres google plus?I jeszcze jedno,ten link ma być aktywny czy nieaktywny?

Komentarze są wyłączone