Na co zwracać uwagę przy tworzeniu stron internetowych?

W tym artykule powiem Ci jakie czynności powinni wykonać projektanci stron aby polepszyć ich jakość. Ta wiedza ułatwi Ci wybranie agencji, której zlecisz wykonanie swojej strony.

Analiza i dopracowanie pomysłu

Każda dobra firma projektująca strony www powinna zacząć pracę od dokładnego omówienia, doszczegółowienia i dopracowania Twojego pomysłu na stronę.

Można to trochę przyrównać do tworzenia biznes planu, w którym oprócz typowych założeń funkcjonalnych serwisu www omawia się mocne i słabe strony pomysłu, określa metody walki z konkurencją, sposoby marketingu a także określa budżet.

Dzięki temu finalny produkt będzie lepiej przygotowany do walki o swoje miejsce na rynku u unikniesz większych błędów.

Mapa strony

Mapa strony jest niczym innym tylko graficznym przedstawieniem układu stron w serwisie. Przydaje się do dokładnego określenia ich zawartości, hierarchii i celów. Dzięki niej unika się także prawdopodobnych niedomówień.

mapa strony - przykład

Wykonanie i testowanie makiet

Kiedy zatwierdzisz mapę grafik zajmie się przygotowywaniem makiet poszczególnych stron w serwisie. Makiety wyglądają tak:

makieta - strona główna

Dobre makiety powinny być częściowo uzupełnione o tekst nagłówków, ważniejszych elementów nawigacyjnych oraz opisujących działanie funkcji. Dzięki temu możliwe jest później ich przetestowanie

Po co testować makiety?

Aby odpowiednio wcześnie wyłapać wszystkie błędy architektury treści na poszczególnych stronach serwisu.

Makiety testuje się zadając pytania osobom niezwiązanym z projektem. Wypytuje się ich o wygląd, zawartość i działanie strony.