Jak dodać stronę do indeksu wyszukiwarki Google? 4 skuteczne sposoby

W zależności od tego jak często aktualizujesz swoją stronę robot indeksujący Google może ją odwiedzać codziennie lub raz na kilka dni. Postępuj według tych porad a Twoje nowe treści będą indeksowane zawsze w ciągu maksymalnie 24 godziny.

Najszybszy sposób

Sposób ten wymaga dostępu do konta Narzędzi dla Webmasterów Google. Jeśli go posiadasz, przejdź od razu do ostatniego punktu. Jeśli nie, postępuj zgodnie z poniższymi punktami.

1. Wejdź na stronę Narzędzi Dla Webmasterów Google logując się przy pomocy danych dostępowych swojego konta Gmail. Jeśli jeszcze go nie masz to jest to najlepszy moment aby je założyć.

Narzędzia dla webmasterów

2. Jeśli nigdy nie korzystałeś z Narzędzi dla webmasterów to musisz potwierdzić, że jesteś właścicielem swojej strony. Kliknij w czerwony przycisk „Dodaj witrynę” i postępuj zgodnie z informacjami na ekranie.

Narzędzia dla webmasterów 2

3. Jeśli posiadasz zainstalowany na swojej stronie Google Analytics to wybierz go ze sposobów weryfikacji. Będzie on najprostszy.

Narzędzia dla webmasterów 3

4. Po weryfikacji kliknij w miniaturkę swojego serwisu na stronie głównej a następnie wybierz z menu „Indeksowanie” > „Pobierz jako Google”. Wpisz adres strony, którą chcesz dodać do indeksu a następnie postępuj zgodnie z poleceniami na ekranie. Na zindeksowanie powinieneś czekać maksymalnie kilka godzin.

Sposoby łatwiejsze ale trochę wolniejsze

  1. Wyślij Google mapę Twojej witryny (sitemap) w formacie XML – sprawdź czy Twój system zarządzania treścią ma taką funkcję lub czy istnieje odpowiednia wtyczka (plugin), która to robi,
  2. Zgłoś nową witrynę/stronę poprzez… narzędzie do zgłaszania nowych witryn
  3. Opublikuj link na popularnym forum lub portalu (np. w komentarzu do artykułu). Google odwiedza takie strony kilka razy dziennie. Kiedy natrafi na link, którego nie ma w swoim indeksie powinien przejść po nim na Twoją stronę i ją zindeksować.
CZYTAJ  Rodzaje promocji – jak e są możliwość reklamowania firmy?

[signature]

Podobne wpisy