Dhosting.pl – czy warto korzystać?

dhosting.pl

Co to jest?

To firma hostingowa oferująca serwery na których można utrzymywać strony www. EBiznesKrokPoKroku jest zresztą na nim utrzymywany razem z kilkunastoma stronami moich klientów.

Oprócz tego w dhosting można wykupić także domenę, chociaż ich ceny nie są najniższe (ale najwyższe także nie są).

Co wyróżnia dhosting?

dhosting wyróżnia się (o ile mi wiadomo) jedynym w polsce  elastycznym pakietem hostingowym. Oznacza to, że nie ma tutaj typowych pakietów oferujących różne poziomy mocy w różnych cenach. Zamiast tego w dhostingu jest tylko abonament za 200zł netto / rok w ramach którego masz całkiem mocny serwer (procesor 1GHz, 1GB RAM oraz 50GB dysku SSD), który powinien starczyć na minimum 50 tyś odwiedzin miesięcznie. A jeśli to nie wystarczy?

Jeśli Twoja strona będzie bardzo popularna i będzie wymagała więcej mocy serwera to nie będzie oznaczało, że będzie chodziła wolniej lub się wyłączy. Po prostu za czas podwyższonego zużycia trzeba będzie dodatkowo zapłacić. Jest to o tyle dobrym rozwiązaniem, że jest to liczone godzinowo!

Dodatkowo, od niedawna dhosting oferuje także darmowe certyfikaty SSL Let's Encrypt.

Jakby wisienką na torcie jest to, że dhostingu ma bardzo dobrą obsługę techniczną dostępną 24 godziny na dobę (telefonicznie przez 8 godzin a później mailowo).

Kurs zakładania stron www

W tej chwili jestem w trakcie przygotowywania kursu wideo o samodzielnym zakładaniu stron internetowych. Opisuję tam ten proces właśnie na serwerach dhostingu. Zapraszam do obejrzenia.