Kei.pl – czy warto korzystać?

logo kei

Co to jest?

Kei.pl to rejestrator domen oraz firma hostingowa, czyli taka w której można wykupić serwer na własną stronę www.

Z jakiej oferty warto skorzystać?

Kei.pl posiada dobrze wycenione serwery oraz ma świetną, całodobową, telefoniczną opiekę techniczną, co w wyjątkowych przypadkach może być na wagę złota. Na nową stronę firmową polecam najtańszy pakiet. Nowe sklepy i fora powinny zainteresować się wyższym pakietem za 20zł/msc lub najtańszym pakietem z dyskiem SSD.

W obu przypadkach istnieje możliwość podpięcia pod serwer certyfikatu SSL szyfrującego połączenie. Nie opłaca się go jednak kupować w Kei – lepiej jest skorzystać np. z [echo_link id=”2963″ text=”opisywanego namecheap”].

Jeśli podstawowe pakiety okażą się zbyt słabe istnieje możliwość przeniesienia na wyższe pakiety, które są wycenione konkurencyjnie.

W Kei.pl nie opłaca się kupować domen. Koszt rejestracji jest podobny jak w innych firmach ale cena przedłużenia na kolejny rok może sięgać 100zł netto co jest znacząco wyższą kwotą od  oferty OVH.

Kto powinien się zainteresować tą ofertą?

Ofertą Kei.pl powinny się zainteresować osoby i firmy zamierzające założyć strony skierowane na polski rynek i ew. inne kraje europy. Jeśli spodziewasz się ruchu z całego świata najlepiej będzie jeśli skorzystasz także z tzw. CDN (polecane usługi opiszę wkrótce) lub rozwiązania chmurowego (to także opiszę wkrótce).

Jakie są alternatywy?

Spośród wszystkich firm hostingowych, które miałem sposobność testować, zdecydowanie godny polecenia jest [echo_link id=”2949″ text=”dhosting.pl”], który w ogólnym rozrachunku uważam za lepszy wybór od kei.pl w większości przypadków.

Przewagą firmy dHosting jest ich elastyczny hosting, tzn. parametry serwera są zwiększane według potrzeby a nie w pakietach abonamentowych. Pozwala to niekiedy znacząco ograniczyć koszty. dHosting nie ma jednak obsługi telefonicznej dostępnej przez 24 godziny (zostaje email).