NameCheap.com – czy warto korzystać?

namecheap logo

Co to jest?

Namecheap jest firmą oferującą rejestrację domen, serwery oraz usługi powiązane, w tym certyfikaty SSL (w bardzo dobrych cenach).

Czym się warto zainteresować?

Z czystym sumieniem polecam ich płatne certyfikaty SSL, które zwiększają bezpieczeństwo poruszania się na stronie oraz przesyłania na serwer ważnych danych (np. informacji o kartach płatniczych lub danych osobowych). Będą one świetnym i tanim rozwiązaniem dla osób, których serwery ne umożliwiają podpięcia darmowego certyfikatu Let's Encrypt. Certyfikaty można zakupić w namecheap nawet o 75% taniej niż w niektórych polskich firmach hostingowych!

Dla kogo jest ta oferta?

Wykupieniem własnego certyfikatu SSL powinny zainteresować się w szczególności sklepy internetowe oraz strony na których użytkownicy mają możliwość wprowadzania i modyfikacji swoich danych osobowych.

Obecność certyfikatu SSL może także w małym stopniu wpłynąć na pozycję strony na liście wyszukania Google. Nie przejmowałbym się tym jednak za bardzo – czynników wpływających na pozycję strony w Google jest ponad 200 a obecność certyfikatu jest jedną z mniej ważnych.