Czy Twoja strona wygląda tak samo w każdej przeglądarce?

Obecnie strony www są przeglądane z co najmniej kilkudziesięciu mniej lub bardziej aktualnych przeglądarek na komputery, tablety i telefony. Każda z nich jest inna. Na każdej Twoja strona może wyglądać inaczej!

Dziś powiem Ci jak sprawdzić jak Twoja strona wyświetla się Twoim użytkownikom.

Przeglądarki na komputery osobiste oraz urządzenia z Andoidem oraz iOS

Ekran wyboru przeglądarek w serwisie Browser Shots
Ekran wyboru przeglądarek w serwisie Browser Shots

Browser Shots oraz Browser Stack to darmowe usługi umożliwiające sprawdzenie jak dana strona wyświetla się na różnych przeglądarkach w systemach Windows, Linux oraz OSX. Browser Stack dodatkowo umożliwia sprawdzenie wyglądu strony na telefonach komórkowych z Androidem oraz iOS.

Wybierając podgląd strony dla komputerów osobistych proponuję Ci wybrać wygenerowanie 3 najnowszych wersji każdej z popularnych przeglądarek (Chrome, Opera, Safari, Internet Explorer oraz Firefox) dla każdego dostępnego systemu.

W przypadku urządzeń mobilnych ważne jest wygenerowanie zrzutów ekranu z urządzeń o różnych rozmiarach wyświetlacza – od małych telefonów do tabletów. Dobrym zestawem urządzeń jest ten prezentowany na podstronie „Responsive” w serwisie Browser Stack.

Browser Stack - przeglądarki mobilne

W darmowej wersji obu usług po zatwierdzeniu wyboru Twoja prośba będzie oczekiwała na realizację w kolejce. W zależności od tego ile przeglądarek wybrałeś realizacja może trwać czasami nawet kilka godzin więc aby nie wypaść z kolejki będziesz musiał co jakiś czas odświeżać stronę.

Windows Phone 8

Przeglądarka Internet Explorer na Windows Phone 8 bazuje na tym samym „silniku” co Internet Explorer 10 na komputery osobiste. Jeśli więc Twoja strona generuje się poprawnie na IE10 to powinna się także wyświetlać bezbłędnie na tym systemie.

Jeśli Twoja strona jest responsywna (dopasowuje się do wielkości ekranu) i chcesz sprawdzić dokładnie jak wygląda na telefonach z Windows Phone to możesz to zrobić korzystając z Internet Explorera 10 lub 11.

Podgląd IE z WP8 na IE11

Wystarczy, że wejdziesz na swoją stronę, klikniesz F12 i w pasku dolnym wybierzesz ikonkę komputera i komórki. Na nowym ekranie wybierz

  1. „Tryb dokumentu” > „IE10
  2. „Profil” > „Windows Phone”
  3. „Ciąg agenta użytkownika” > „Windows Phone 8”
CZYTAJ  Broken links - jak je odnaleźć i naprawić martwe linki?

Pamiętaj, że większość przeglądarek na telefony komórkowe nie obsługuje technologii Flash. Jeśli na Twojej stronie takie występują (lub jest cała zbudowana we Flashu), to na telefonie lub tablecie taka zawartość będzie niewidoczna.

[signature]

Podobne wpisy