20 najlepszych serwisów z darmowymi zdjęciami

Lista ponad 20 najlepszych serwisów z darmowymi zdjęciami o wysokiej jakości. Wszystkie zdjęcia objęte są licencjami zezwalającymi na wykorzystanie ich w projektach komercyjnych. Warto jednak zawsze przed ich zastosowaniem sprawdzić szczegóły tych licencji. Niektóre wymagają podania nazwiska autora oraz adresu strony, z której zdjęcie zostało pobrane.

Serwisy podzieliłem na 3 kategorie – wyszukiwarki zdjęć w innych serwisach, banki zdjęć zawierające prace wielu autorów oraz strony fotografów.

Wyszukiwarki zdjęć

Google Images

Google grafika

Wyszukiwarka Google posiada filtr, pozwalający na pokazywanie zdjęć tylko z licencją na komercyjne użycie. Aby go uruchomić kliknij pod paskiem wyszukiwania „narzędzia wyszukiwania” a następnie „prawa do użytkowania”.

Przed użyciem zdjęcia nie zapomnij upewnić się czy licencja jest odpowiednia.

Freepik

Freepik

Freepik jest serwisem wyszukującym treści w wielu innych źródłach (często nawet tych podanych poniżej) przez co posiada on olbrzymią bazę zdjęć, ikon, wektorów oraz innych grafik.

Przed skorzystaniem z jakiegoś zdjęcia warto sprawdzić licencję. Większość wymaga podania nazwy autora oraz linku do jego strony obok zdjęcia.

Pexels

Pexels

Pexels to wyszukiwarka zdjęć w serwisach z darmowymi zdjęciami. Część zdjęć z ich kolekcji pochodzi ze stron, które wymieniane są na tej liście. Wszystkie zdjęcia są objęte licencją Creative Commons i nie wymagają podania linku do strony ani nazwiska autora.

Wyszukiwarka Creative Commons

Creative Commons Search

Creative Commons to wyszukiwarka plików (zdjęć, filmów, muzyki) na licencji (a jakżeby inaczej) Creative Commons. Warto sprawdzić.

Banki zdjęć

Flickr

Flickr

Największym bankiem zdjęć na jaki natrafisz w sieci jest Flickr. Serwis ten jest ogólnie dostępny dlatego znajdziesz tam zarówno profesjonalnie wyglądające zdjęcia jak i koszmarne produkcje pseudo artystów. Sprawia to, że szukanie odpowiedniego obrazka zajmuje trochę czasu ale może przynieść dobre efekty.

Zdjęcia z licencją pozwalającą na użycie komercyjne znajdziesz przy pomocy zaawansowanej wyszukiwarki.

CZYTAJ  CommentLuv - sposób na więcej komentarzy i darmowe pozycjonowanie?

1001 Free Downloads

1001 Free Downloads

1001 Free Downloads jest serwisem podobnym do FreePik pod tym względem, że w jednym miejscu udostępnia oprócz zdjęć także inne grafiki. Licencja większości dostępnych prac nie wymaga podawania autora. Bardzo dobra jakość.

Photos.ByPeople

Bank zdjęć ByPeople

ByPeople to serwis na którym można znaleźć wiele różnych typów grafik. Wśród nich znajdują się także darmowe zdjęcia o przeważnie bardzo wysokiej jakości i szerokiej rozpiętości tematycznej. Aby pobrać zdjęcia wymagana jest rejestracja.

New Old Stock

New Old Stock

Jak sama nazwa wskazuje w tym serwisie znajdziecie darmowe zdjęcia sprzed kilkudziesięciu lat. Wśród zbiorów znajdują się także skany starych dokumentów i grafik. Nie wymagają podania nazwy autora ani linku.

Picjumbo

picjumbo

Picjumbo to kolejny bank z darmowymi zdjęciami. Szeroka rozpiętość tematyczna zdjęć i dobra jakość. Nie wymaga podawania nazwy autora ani linku do jego strony.

ImCreator

ImCreator

Kolejna wyróżniająca się strona. Dostępne są zdjęcia z wielu kategorii. Ich jakość jest dość wysoka a przy tym nie wyglądają sztucznie. Autorzy proszą o pozostawienie linku do źródła obok miejsca w którym wykorzystasz ich pracę.

Public Domain Archive

publicdomainarchive

Wielkie archiwum z mnóstwem zdjęć. Bardzo szeroka tematyka. Wszystko za darmo. Nie doszukałem się informacji o podawaniu źródła zdjęć ani ich autora.

Pixabay

pixabay

Jeśli poszukujesz zdjęcia na bardzo konkretny temat albo przedstawiający konkretne miejsce, zdarzenie, czynność to bardzo prawdopodobne że znajdziesz je na Pixabay. 370 tysięcy świetnych jakościowo zdjęć czeka. Czy licencja wymaga podania nazwiska fotografa obok pracy zawierającej zdjęcie? Zależy to od konkretnego zdjęcia.

Magdaleine.co

magdaleine.co

Na Magdaleine.co znajdziesz sporo bardzo dobrych jakościowo zdjęć z takich kategorii jak: natura, miasta i architektura, ludzie, jedzenie, zwierzęta, technologia oraz przedmioty.

Raumrot

Raumrot

Raumrot to zbiór zdjęć w kategoriach: biznes, jedzenie, góry, natura, okolicznościowe, sport, technika, transport i miasta.

CZYTAJ  Darmowa reklama w Internecie – jak i gdzie to robić?

Foodie’s Feed

FoodiesFeed

Foodie’s Feed powinny zainteresować się osoby szukające zdjęć związanych z jedzeniem, restauracjami, itp. Znajdą tam one sporo dobrych jakościowo zdjęć w wielu kategoriach takich jak: śnieadanie, kawa, gotowanie, desery, napoje, itd.

Strony fotografów i agencji kreatywnych

Kaboompics

W portalu Kaboompics znajdziesz prawie 1000 świetniej jakości zdjęć z wielu kategorii tematycznych. Najwięcej jest jednak zdjęć miast i architektury, mody, jedzenia oraz panoram. Warto zaznaczyć, że wszystkie zdjęcia w serwisie są autorstwa polskiej fotografki Karoliny Grabowskiej.

Podawanie nazwiska autorki i/lub adresu strony obok zdjęcia jest mile widziane lecz nie wymagane.

Splitshire

Na Splitshire znajdziesz zdjęcia, które cechują się niebanalnymi pomysłami oraz świetnym wykonaniem. A do tego są za darmo. Nie znalazłem informacji dotyczącej podawania nazwiska autora ani adresu strony z pracą.

Barn Images

Barn Images oferuje kolekcji darmowych zdjęć z m.in. takich kategorii jak: potrawy, styl życia, ludzie, architektura.

Gratisography

Ta strona wyróżnia się jakością zdjęć oraz różnorodnością ich tematów. Niestety, obecnie ich ilość nie jest największa. Na pocieszenie fakt, że nowe dochodzą w miarę regularnie i często.

Little Visuals

Strona publikująca zdjęcia zmarłego w 2013 roku młodego fotografa – zawiera głównie pejzaże, zdjęcia budynków i przedmiotów choć czasami trafi się także coś innego. Zdjęcia mają dobrą jakość i są całkowicie darmowe.

Unsplash

Kolejna porcja pejzaży od czasu do czasu „poprzetykana” czymś innym. Warto zobaczyć bo można tam odnaleźć fajne rzeczy.

SuperFamous

Zdjęcia pejzaży oraz dziwnych powierzchni. Użycie zdjęć z tego serwisu wymaga umieszczenia nazwy autora lub linku do strony

Startup Stock Photos

Startup Stock Photos to strona skoncentrowana na zdjęciach biznesowych. Idealne miejsce do poszukiwań na strone dla startupu (co zresztą sugeruje nazwa).

Getrefe

W tym serwisie znajdziesz głównie pejzaże. Niektóre z nich są naprawdę wyjątkowe.

CZYTAJ  Uptime Robot - dlaczego warto z niego korzystać?

Jay Mantri

Ciekawa kolekcja zdjęć niewątpliwie utalentowanego fotografa. Na plus można zdecydowanie zaliczyć różnorodność tematyczną.

Resplashed

Resplashed zawiera ponad 670 zdjęć prezentujących głównie pejzaże oraz architekturę.

[signature]

Podobne wpisy

Jeden komentarz

  1. a ja hobbystycznie prowadzę stronę ze zdjęciami także do komercyjnego użytku, nie trzeba podawać autora. Jeżeli pozwolisz link do mojej strony http://luksel.com

Możliwość komentowania została wyłączona.