Uptime Robot – dlaczego warto z niego korzystać?

Dwa dni temu otrzymałem emaila od Narzędzi Dla Deweloperów Google z informacją, że od 24 godzin (lub więcej) E-Biznes Krok Po Kroku nie odpowiada (czyt. nie działa)! Po szybkim sprawdzeniu okazało się, że problem dotyczy nie tylko niej ale także 4 innych stron oraz około 20 wersji testowych i rozwojowych, które utrzymywałem na tym samym serwerze.

Po kontakcie z serwerownią problem udało się w miarę szybko rozwiązać ale jego skutki w Google są widoczne do teraz. Po sprawdzeniu logów serwera okazało się, że moje strony były niedostępne przez 1.5 dnia. Ten okres wystarczył aby wypozycjonowane strony spadły w wynikach (teraz powoli odzyskują pozycje).

To doświadczenie spowodowało, że zacząłem rozglądać się za usługami monitorującymi dostępność strony i wysyłającymi odpowiednie powiadomienia po natknięciu się na problem. Po sprawdzeniu kilku usług zdecydowałem się korzystać z darmowego Uptime Robot.

Kilka słów o Uptime Robot

Uptime Robot

Uptime robot jest w pełni darmową usługą, która pozwala monitorować do 50 stron www. Strony sprawdzane są co 5 minut a w razie pojawienia się problemu właściciel jest informowany mailowo.

Jak skonfigurować monitoring strony w 2 minuty

Zarejestruj się

Rejestracja

Zarejestruj się na uptimerobot.com.Po chwili otrzymasz emaila z prośbą o potwierdzenie adresu a ty sam zostaniesz przekierowany do panelu użytkownika

Dodaj nowy monitor

W panelu administracyjnym kliknij zielony przycisk „Add new monitor” w lewej górnej części strony

Uzupełnij dane

Dodawanie monitoringu strony

W nowym okienku wybierz HTTP(s) a następnie wpisz nazwę monitorowanej strony oraz jej adres www. Ewentualnie możesz zmienić częstotliwość sprawdzania obecności strony.

Sprawdź czy dane są pobierane właściwie

Wyniki monitoringu

Po zatwierdzeniu nowego monitora na liście po lewej stronie ekranu zobaczysz wpis o nazwie, którą przed chwilą wybrałeś. Kliknij go a zobaczysz wyniki monitoringu swojej strony (pierwsze dane zobaczysz po upływie okresu, który wybrałeś w punkcie 5)

CZYTAJ  20 najlepszych serwisów z darmowymi zdjęciami

I to wszystko. Mam nadzieję, że dzięki temu prostemu narzędziu uda Ci się uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

[signature]

Podobne wpisy