Znalezione w sieci. Lipiec 2013

Na Facebookowym profilu E-biznes krok po kroku od czasu do czasu publikuję linki do artykułów, porad i innych przydatnych materiałów w innych serwisach. Od teraz, raz w miesiącu, będę je także publikował w formie zbiorczego artykułu na łamach e-biznes krok po kroku.

Spis treści:

  1. Dlaczego kopiowanie konkurencji to nie jest zawsze dobry pomysł
  2. Jakie są najważniejsze czynniki wpływające na pozycję strony w Google
  3. Darmowy podręcznik prowadzenia e-sklepu działającego na zasadach dropshippingu
  4. Lista forów internetowych które umożliwiają dodanie linków pozycjonujących
  5. Piękny, responsywny i całkowicie darmowy szablon portfolio do systemu WordPress
  6. A na deser trochę rozrywki

Dlaczego kopiowanie konkurencji to nie zawsze dobry pomysł

Podglądanie konkurencji jest często stosowaną praktyką. Celem jest skopiowanie ich dobrych pomysłów oraz zyskanie przewagi tam, gdzie popełniają błędy. Wychwycenie dobrych i złych stron nie jest jednak takie proste i wymaga sporo wiedzy.

O niebezpieczeństwach związanych z bezmyślnym kopiowaniem konkurentów przeczytasz na blogu ConversionXL. Peep Laja przyjmuje w nim zdecydowane stanowisko, które daje do myślenia.

Jakie są najważniejsze czynniki wpływające na pozycję strony w Google

Co dwa lata znany, opiniotwórczy serwis MOZ (dawniej SEOmoz) przeprowadza badania dotyczące czynników wpływających na pozycję strony w Google. Konfrontuje on opinie osób zajmujących się pozycjonowaniem z danymi ze swojego systemu analitycznego.

Obowiązkowa lektura dla każdego kto samodzielnie pozycjonuje swoje strony. Jeśli mówię o Tobie to zapraszam do lektury.

Jeśli nie chcesz się przedzierać przez cały tekst wypełniony tabelkami możesz od razu przejść do dobrze napisanego podsumowania.

Darmowy podręcznik prowadzenia e-sklepu działającego na zasadach dropshippingu

Dropshipping ? model logistyczny sprzedaży przez internet polegający na przeniesieniu procesu wysyłki towaru na dostawcę. Rola sklepu internetowego w tym modelu logistycznym sprowadza się do zbierania zamówień i przesyłanie ich do dostawcy, który realizuje wysyłkę towaru do klienta.

– Chodak, Grzegorz, Dropshipping – model logistyczny dla sklepu internetowego, w: Teoria i praktyka zarządzania rozwojem organizacji, 2008.

Jeśli zastanawiasz się nad założeniem e-sklepu działającego o ten model dystrybucji to obowiązkową (i całkowicie darmową) lekturą będzie ten rozbudowany poradnik.

CZYTAJ  Znalezione w sieci. Wrzesień 2013

Lista forów internetowych które umożliwiają dodanie linków pozycjonujących

Jedną z podstaw pozycjonowania jest zbieranie linków przychodzących z powiązanych tematycznie stron. Jeśli kiedykolwiek próbowałeś się tym zająć, to pewnie wiesz, że nie jest to takie proste jakby się mogło wydawać. Dlatego bardzo cennym artykułem może być dla Ciebie lista forów umożliwiających dodawanie linków pozycjonujących.

Piękny, responsywny i całkowicie darmowy szablon portfolio do systemu WordPress

W niektórych zawodach profesjonalne portfolio liczy się bardziej niż udokumentowana wiedza. Jeśli tak też jest w Twoim przypadku to ucieszy Cię darmowy szablon internetowego portfolio do systemu WordPress.

Szablon jest całkowicie responsywny, co oznacza, że dostosowuje się do wielkości ekranu tabletu i telefonu komórkowego. Najlepiej nada się do prezentacji prac grafików, fotografów i malarzy. Oprócz prezentacji zdjęć posiada też moduł bloga.

A na deser trochę rozrywki

500 stron, 500 pomysłów, 500 niespodzianek.

500 eksperymentów Google

Każda z 500 kropek na tej stronie skieruje Ciebie do jednego z 500 eksperymentów Google. Każdy z nich może być grą, fajną prezentacją, demem technologicznym lub po prostu czymś bardzo zakręconym.

Do poprawnego działania wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki Chrome, chociaż Firefox i IE10 też sobie nieźle radzą z większością eksperymentów.

I to już wszystko w tym miesiącu

Kolejna porcja linków do przydatnych materiałów na początku przyszłego miesiąca. Nie chcesz czekać tak długo? Śledź profil E-biznes Krok Po Kroku na Facebooku.

[signature]

Podobne wpisy