Znalezione w sieci. Wrzesień 2013

Zapraszam na kolejną dawkę ciekawych i przydatnych informacji z innych blogów. We wrześniu mogliśmy przeczytać o:

  1. specyficznej porównywarce cen wchodzącej na polski rynek… od Google
  2. darmowym, prawniczym poradniku dla e-sprzedawców
  3. potrzebie umieszczania na stronach linków telefonicznych
  4. wyniku testu badającego wpływ „logowania z Facebookiem” na konwersję e-sklepu
  5. a na deser coś z innej beczki, czyli 1-stronnicowe streszczenie 1000 poradników „Jak sobie radzić w życiu”.

Poradnik dla e-sprzedawców

okładka - podręcznik dla e-sprzedawców

Sprzedajesz coś w sieci? Musisz przeczytać poradnik (głównie prawniczy) dodawany do biuletynu informacyjnego Trusted Shops. Kiedy przebrniesz przez 28 stron opisu ich usługi (!!!) spotkasz kolejne 60 wypełnionych bardzo przydatnymi informacjami. Poradnik dostępny jest w języku polskim.

Zakupy Google już na polskim rynku

Na portalu Borbis Media ukazał się ciekawy artykuł dotyczący pierwszych prób wejścia Zakupów Google na polski rynek. Czym się wyróżnia ta usługa od Ceneo, Radaru i innych porównywarek? Dlaczego jej wejście jest ważne zarówno dla konsumentów jak i sprzedawców? O tym wszystkim przeczytasz w tym artykule.

Rola „kliknij aby zadzwonić” w sprzedaży mobilnej

click-to-call-verticals

Osoby używające smartfonów mają możliwość kliknięcia w link do wykonania połączenia telefonicznego. W ankiecie przeprowadzonej na 3000 mobilnych internautów Google sprawdzało jak wielki jest jej wpływ na sprzedaż. Wyniki mogą Cię zaskoczyć (Zwróć szczególną uwagę na dane ze slajdów pod tekstem).

A co zrobić aby umieścić klikalny numer telefoniczny na swojej stronie? Tutaj znajdziesz wszystkie informacje, które potrzebujesz.

Kolejny dowód na to, że testowanie się opłaca.

blivakker_fb_connect

Często zdarza się, że najlepsze praktyki budowania stron obniżają ich skuteczność. Tak też stało się w przypadku jednego ze sklepów internetowych, który sprawdził wpływ „logowania przy pomocy Facebooka” na jego sprzedaż.

A na deser…

Za oknem coraz zimniej, dni coraz krótsze a pracować (lub szukać pracy) trzeba. Nie wpływa to najlepiej na nasze samopoczucie dlatego coraz więcej osób sięga po poradniki jak sobie z tym radzić. Nie masz czasu na czytanie. Nic nie szkodzi. Przeczytaj choćby te krótkie, 1-stronnicowe streszczenie 1000 książek tego typu.

CZYTAJ  Znalezione w sieci. Sierpień 2013

[signature]

Podobne wpisy